Informace o projektoru


technologie: DLP, laser, UST (Ultra Short Trow)
projektor: Optoma CinemaX D2
popis: UHD rozlišení (nepřímo nativní)


alternace a odkazdy na recenze:

Triple Laser

AWOL Vision LTV-3500
Formovie Theater
Hisense PX1-PRO
LG HU915QB
Samsung LSP9T
VAVA Chroma

Single Laser

BenQ V7050i
Epson LS500
Hisense 100L5G
LG HU715Q
Optoma CinemaX P2
Samsung LSP7T
ViewSonic X2000B-4K
XGIMI Aura

Stručný popis

UHD UST DLP projektor Optoma s laserovým zdrojem. Ano je to tu. Tato kombinace spolu s ALR (CLR) UST plátnem pro tyto projektory míří do nejvyšší „dimenze“ a to s účelem nahradit i značnou část TV obrazovek. Máme za to, že je zde opravdu potenciál toho dosáhnout. Hlavní výhodou může být skrýt jak projektor (do skřínky) tak roletové plátno do stropu a výsledkem je neviditelný obraz o velikosti až 120″!!

Jemné UHD rozlišení v kombinaci s již tak vysokou ostrostí DLP systému posouvají prožitek z projekce o kus dál. Kompatibilita s HDR obrazem je příjemným bonusem, avšak kvalita HDR prozatím nedosahuje kvalit u klasických projektorů či vyšší třídy televizorů. V budoucnu se to však změní s příchodem kvalitních RGB laserových modulů.

Přítomny jsou podpůrné technologie jako PureMotion či UltraDetail. Díky PureMotion už Vám neuteče jediný pohyb puku po ledě nebo míče na trávníku. A díky funkci UltraDetail se i starší filmy či fotografie budou jevit jako kdyby byly ve vyšším rozlišení.

Laserový zdroj zajišťuje vysoký kontrast až 2,500,000:1 (regulací jasu laserové zdroje) a dlouho životnost 20,000 hodin s možností dlouhodobého provozu v rámci dne.

O dokonalý obraz je tak dobře postaráno.

Základní parametry

Technologie: DLP UST
Rozlišení: UHD 3840×2160
Kontrast: 2 500 000:1
Jas:  3000 ANSI lumenů
Zdroj světla: laser-phosphor