3D projektory

/3D projektory

Co je 3D projektor?

Projektor podporující stereoscopické 3D zobrazení. Většina dostupných projektorů na trhu má aktivní 3D technologii užívající aktivních 3D brýlí. Existují výjimky pasivního zobrazení, ale z důvodu komplikovanosti a náročnosti nejsou tolik rozšířené (jsou nutné paralelně dva projektory spolu s polarizačními filtry).

Rozdíl mezi 3D TV a 3D projektorem

I přes to, že projektory používají aktivní technologii, stejně jako TV, jsou zde určité rozdíly. Zásadní rozdíly jsou dva:

První je kvalita zobrazení 3D. Většina TV nedosahuje kvalit 3D obrazu jako projektory s DLP technologií. Je to způsobeno konstrukcí a odlišností jednotlivých technologií. Kvalitní 3D obraz bývá až u dražších a kvalitnějších TV (jak LCD tak Plasma).

Druhá podstatná věc hovoří ve prospěch velikosti obrazu. Pro 3D zobrazení je lepší větší obraz, než je průměrná velikost TV. Je to pro následnou větší realističnost 3D obrazu. Málokoho zaujme 3D na malé TV ve větší pozorovací vzdálenosti, herci pak vypadají jako divadelní postavičky. Jedná se jednoduše o FOV, viditelný úhel v našem zorném poli. Čím větší je (až do určité velikosti, THX doporučuje FOV až 50 stupňů), tím pro 3D obraz lepší. Vcítění se do děje je pak mnohem intenzivnější. Bohužel až s podivem málokdo o tomto dnes ví a současný TV marketing tomu příliš nepomáhá a v podstatě ani nemůže.

2018-09-07T14:09:15+00:00
Webové stránky ukládají v souladu se zákony na vaše zařízení soubory, obecně nazývané cookies, potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě vašeho souhlasu také pro možný retargeting. Používáním těchto stránek s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím
Rezervace